INTERNETOWE Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2

GRUPY MODLĄCYCH SIĘ NA RÓŻAŃCU

… „gościnnie” na stronie internetowej Wspólnoty Miejscowej „Franciszkańskiego Zakonu Świeckich” (tzw. III Zakonu św. Franciszka)

 

 

Strona główna

 

     „Internetowe Grupy Modlitwy na różańcu”: stanowią jakby alternatywę do istniejących już przy naszych parafiach tradycyjnych Wspólnot Żywego Różańca. Są one zaproszeniem do wspólnej modlitwy dla wszystkich, którym z różnych powodów ciężko jest należeć do „stacjonarnego” Żywego Różańca. Grupy Modlitwy posiadają tu strukturę „Grup różańcowych” pięcio-osobowych. Grupy te nie istnieją w Polsce - w oparciu o dominikański „Ceremoniał Żywego Różańca” - lecz stanowią nową formę modlitwy różańcowej z wykorzystaniem Internetu, dzięki któremu informacja o nich dociera do osób mieszkających w różnych zakątkach świata, mogących także włączyć się do wspólnej modlitwy.

     W „Internetowych Grupach Modlitwy na różańcu” modlimy się w intencjach papieskich „Apostolstwa Modlitwy” wyznaczonych na poszczególne miesiące danego roku (zobacz dół tej strony).

 

 Sposób zapisania się do Grupy Modlitwy:

Można zapisać się poprzez maila wysłanego na mój adres mailowy. Można także nie zapisywać się obierając samemu dowolną pozycję w tabeli.  Jeśli się zapiszesz, to mogę – za Twoją zgodą - umieścić w tabeli Twój nick i kraj, w którym żyjesz albo pracujesz czy uczysz się.   poczta mailowa

 

 

     Internetowa Grupa Modlitwy Różańcowej – 1


Lp.

 

Imię i Nazwisko

lub pseudonim

 Kraj/ miasto

Tajemnice radosne

 Tajemnice światła

Tajemnice bolesne

 Tajemnice chwalebne

VIII 2021

IX 2021

X 2021

XI 2021

1.       

Dominika Placek 

PL

I

V

IV

II

2.       

Ula Jozhh

***

II

III

V

IV

3.       

Piotr Żarski 

PL/ Żagań

IV

II

I

III

4.       

Bożena Seńkowska

Anglia

V

I

III

I

5.       

Arkadiusz Kacprzak

PL/ Ostrowiec Świętokrzyski

III

IV

II

V

 

          Internetowa Grupa Modlitwy Różańcowej – 2


Lp.

 

Imię i Nazwisko

lub pseudonim

 Kraj/ miasto

Tajemnice radosne

 Tajemnice światła

Tajemnice bolesne

 Tajemnice chwalebne

VIII 2021

IX 2021

X 2021

XI 2021

1.

Agnieszka

***

II

III

IV

I

2.

Nieznany/a/

***

III

IV

II

V

3.

Nieznany/a/

***

IV

V

III

IV

4.

Nieznany/a/

***

V

I

I

II

5.

Nieznany/a/

***

I

II

V

III

 

Zmiana tajemnic następuje w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

 

                  Z powyższej tabeli można odczytać  jaka część i tajemnica „Różańca” przypada  do odmawiania (tzw. dziesiątek różańca) - w danym miesiącu.

           Jeżeli  „Grupa…”  jest niekompletna, to nadal odmawiasz jeden dziesiątek różańca w ciągu dnia.  Możesz jednak pomóc w skompletowaniu Grupy, do której należysz, poprzez zachętę np. swoich znajomych.

           Twoja przynależność do Internetowej Grupy Modlitwy na różańcu – może być okresowa np. miesiąc, rok itp. Jeśli zdecydujesz się na „wypisanie” z danej grupy, to poinformuj mnie o tym mailem. Rezygnacje nie jest obarczona żadnym grzechem.

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w „Internetowych Grupach Modlitwy na różańcu”. Do intencji „papieskich” możesz dołączyć swoją intencję osobistą.

Św. Jan Paweł II, papież,  pisał:

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania."

 

Intencje Papieskie na Rok 2021

Styczeń

 • Intencja ewangelizacyjna — Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Intencja osobista.

Luty

 • Intencja powszechna — Przemoc w stosunku do kobiet

Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Intencja osobista.

Marzec

 • Intencja ewangelizacyjna — Sakrament pojednania

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Intencja osobista.

Kwiecień

 • Intencja powszechna — Podstawowe prawa

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Intencja osobista.

Maj

 • Intencja powszechna — Świat finansów

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Intencja osobista.

Czerwiec

 • Intencja ewangelizacyjna — Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Intencja osobista.

Lipiec

 • Intencja powszechna — Przyjaźń społeczna

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Intencja osobista.

Sierpień

 • Intencja ewangelizacyjna — Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Intencja osobista.

Wrzesień

 • Intencja powszechna — Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Intencja osobista.

Październik

 • Intencja ewangelizacyjna — Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja osobista.

Listopad

 • Intencja powszechna — Osoby cierpiące na depresję

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja osobista.

Grudzień 2021

 • Intencja ewangelizacyjna — Katecheci

Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Intencja osobista.


Grudzień 2020

Intencja ewangelizacyjna: za życie modlitwy.
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Intencja osobista.


Administrator strony internetowej:

Br. Marek Wolter OFMCap.  Kapłan rzymskokatolicki z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Kapucyni żyją według Reguły św. Franciszka z Asyżu - potwierdzonej bullą (29 XI 1223 r) przez papieża Honoriusza III. Tą Regułą żyją także  Franciszkanie Konwentualni (Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych) czy też Bernardyni i Reformaci (Zakon Braci Mniejszych).

Copyright 2021. Kapucyni krakowscy.